Hjäääälp :'(
Jag har adobe photoshop men jag fattar ingenting!!*snyft*Hur ändrar men grejer på bilden?!?!?!Fattar noll
Snälla hjälp

du kan testa att fråga på bildredigering.ifokus?
okeey tack!!:)

Fick du ingen instruktionsbok när du köpte programmet ;-)
//Staffan
Finns väl tutorials om du går in i help menyn?
/Mattias

Adobe ar en hel vetenskap. Det basta du kan gora ar att investera i en bra bok. Jag borjade med Juha Kaukoniemis Photoshop CS2 - den gar igenom steg for steg. Det ar valdigt tidskravande att forsoka lista ut pa egen hand.
De brukar finnas böcker man kan köpa eller låna från bibloteket. (:
Ställer samma fråga som #3
Man brukar alltid få med en manual när man köper Photoshop ;)

Om det är något du undrar så finns det säkert någon som kan hjälpa dig här inne. Annars finns det massor att hitta på internet eller gör som jag testa dig fram, man kan inte göra fel så länge du inte sparar allt det du gör så att säga. Ps instruktionsboken=0
Du kan alltid kolla på andras bilder och försöka se vad dom har gjort eller varför inte kolla på mina bilder. Gör det du tycker är vackert i PS och ha kul .