Foto iFokus

Foto

Etikettvilda-och-tama-djur-ej-kritik
Läst 508 ggr
Wolftrust
0

Katten Nisse - Kritik tack! (:

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Hej, har tagit lite kort på min kisse, Nisse så nu undrar jag om ni skulle ha lust att kommentera dom? Kritik tas gärna emot! ^^

Wolftrust
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Bild 2

Wolftrust
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#2

Bild 3

Denna är jag väldigt nöjd med. :)

P.S. Jag har förminskat alla bilderna, skärpat upp dom lite och ökat konstrasten! .D.S

bildochfoto
0
#3

Det är något på linsen i nedre högra hörnet…ser ut som kråkfötter..

Flört 

Fina bilder

Anna
0
#4

Jag tycker skärpan är helt okej på alla tre bilderna. Gillar bild 2 och 3 mest. Lite platta och trista färger kanske. Och din logga är för stor tycker jag.

MVH Anna Attlid

Anna, värd på Hästfoto och Webbutveckling

annaattlid.se

[Quellii]
0
#5

Allt kan inte spraka av färger, i domhär bilderna funkar den färgen du har nu ^^
Bild Nr 3 är favoriten ;)

/Photoniq - www.alexandra.foo.se

Monday
0
#6

Håller med #5, gillar färgerna. Men tycker även som Attlid, loggan är för stor.

http://www.regret-nothing.com

Wolftrust
0
#7

Okej. Tack för alla kommentarer! Visst, loggan kanske är lite stor.. Jag tänkte förminska den men då måste jag behålla "original" storleken på min hemsidaadress.. Då blir det väldans konstigt..

kristinah
0
#8

Nisse gör sig bra på bild. Väldigt fina bilder men som de andra säger tycker jag åtminstone på första bilden att logon är för stor. Men själva bilderna tycker jag är hur fina som helst.

Wolftrust
0
#9

#8 Tack! :D

Lakrits
0
#10

En sak jag stör mig på rätt mycket, fönstren ser smutsiga ut. Kanske hade varit fint med lite mer av kattens spegelbild i nummer 1. Jag skulle nog rekommendera egen Vitbalans bilderna är alldeles för kalla. Är ingen kattmånnsika så jag kan inte säga så mycket om motivet. Flört 

Hälsningar Mattias

Celia
0
#11

#10 - När man har katt, så ser fönsterna ut så där på insidan. De har ju små fuktiga nosar som sätter sina spår när de trycker 'näsan' mot rutan ;)

P.S. Jag gillar bilderna :) D.S.