Foto iFokus

Foto

Etikettkameror-objektiv-och-annan-utrustning
Läst 551 ggr
KerstinP
0

Lycklig Lycklig!

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Äntligen har jag skaffat mig ny kamera. Det blev en Nikon D70s. Det följde med ett Nokkor AF-S DX Zoom 18-55mm,f/3,5-5,6. Jag är såååå glad. Har tidigare bara haft en digital pocketkamera Nytec 5,0.

Sedan har man fått skanna in bilder från den analoga systemkameran som också är en Nikon.Kan använda de gamla objektiven även till den nya kameran.Det är ju bra

Hoppas jag hinner ut i helgen och pröva kameran och att vädret blir så där gnistrande soligt och att snön som nu vräker ner får vara kvar då.

Fyller snart år så då får man önska sig mer tillbehör till D70:n

KerstinP
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Den gamla kameran fotad med den nya.

Anna
0
#2

Grattis till den nya kameran, du blir säkert jättenöjd med den, då jag är överlycklig för min D50. ;)

MVH Anna Attlid

Anna, värd på Hästfoto och Webbutveckling

annaattlid.se

Runsviks
0
#3

Grattis till en bra kamera och lycka till med den. Jag har själv en Nikon D70s  och en analog Nikon och kan använda de gamla objektiven till den nya. //Krisitn

dezzy
0
#4

Grattis=)

Anne
0
#5

Vad kul Kerstin, grattis!! :)

KerstinP
0
#6

Tack så jätte mycket.

Mandrakonian
0
#7

Grattis till en kanon val av kamera , får man fråga vad du fick ge för den ?

KerstinP
0
#8

Tack #7, 6,995:- var det ett bra pris?

bildochfoto
0
#9

Det är nog ett klart bra pris. Jag fick ge 7200 för min canon eos 350D med kitobjektiv, men det är ett tag sedan.

Mandrakonian
0
#10

#8 jupp ett mycket bra pris :-)

Runsviks
0
#11

Jag fick ge 7 490:- för min Nikon i november.

KerstinP
0
#12

Det va skönt att höra så man inte blivit lurad.

MarHai
0
#13

Grattis! Nikon är grymt bra, har själv en Nikon D80

/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin