Foto iFokus

Foto

Etikettkritik-hård
Läst 1446 ggr
Azzar
0

Uttittad

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

En duva kollar vad jag har till fikat.
EXIF med i bilden. Nikon D300.

dijete
0
#1

Annorlunda och häftig vinkel. Bra skärpa dock det enda negativa är klon som sticker ut tycker jag då den känns avklippt.. men fågeln sitter som den sitter och det kan inte du göra något åt. Bra!

Jojaton
0
#2

Gillar den skarpa diagonalen, och skillnaden mellan det mörka och ljusa. Först gillade jag inte kompositionen men den tilltalar mig mer och mer Glad Kan hålla med Isabelle ang. klon dock.

Johanna - Instagram

EvaLind
0
#3

Rolig bild! Och utan klon hade den nog inte varit komplett. Då hade man fått beskära bilden annorlunda och troligtvis förlorat det häftiga med diagonalen. Sen det röda i ögat som återkommer i färgen på klon… Tycker mycket om den!

Nu är den här bilden postad för hård kritik och det är ingenting som jag är bra på. Kände bara att jag ville säga någonting om den, då den berörde mej. :)

Azzar
0
#4

Tackar alla för kommentarerGlad

Mvh

Azzar