Ditt nyårslöfte
Vilket är det bästa nyårslöfte du haft eller hört talats om? Brukar du lyckas hålla dina nyårslöften? Har du något nyårslöfte för 2010 som du vågar dela med dig av här? Skriv gärna en kommentar i tråden!
Text: Staffan
Foto: wikipedia
2009-12-30

Klart jag skall avge ett nyårslöfte, Minst två nya guldkartonger skall läggas till samlingen under 2010.
Det tänker jag dock inte yppa ett ord om till min fru! 

Jag ska lova mig själv att uppgradera till nytt kamerahus, ta vara på varje liten minut av året och leva livet! 
öhm. se till att 2010 blir bättre än 2009, ta mig ur min sjukdom samt quit smoking.
ja, typ det (:
/Alina

Mitt nyårslöfte är att ta minst en bild varje dag. Oavsett väder o vind:)
När projektet är avklarat till nästa nyår kommer jag att göra en fotobok som ska heta
"Från början till slutet av glasprismat"
#4 Kul idé!
mvh Martin
#1 Guldkartonger?? Nu blev jag nyfiken vad såna innehåller..;)
#4 Vilken bra idé! Får jag stjäla den;)
Jag brukar inte ge några nyårslöften för det brukar rinna ut i sanden. Men att ta ett foto om dagen, eller åtminstone en bra bild i veckan låter som jag skulle klara av. Det är ju dessutom så himla roligt:) Hade jag varit rökare hade det ju inte varit lika lätt att lova att sluta. Dessutom jobbigt. Lättare att hålla det som är kul!

#6 Antagligen Nikonutrustning som kommer i guldkartonger :)

#6 & #7 Helt riktigt, Nikonkartonger är det (Med innehåll!)

#8 Kan du ge mig en med D300s skrivet på och innehållande det? 
Aha, Nikon har såå fina kartonger:)
Jag skall bli bättre på att dokumentera min vardag, och inte bara större tillställningar/tillfällen.
mvh Martin

#10 Oh yeah! Svart med..
Jag och pojkvännen har bestämt att efter nyår så ska vi börja äta mindre onyttigt, och vi ska även börja röra oss mer. Frågan är ju hur det kommer gå. Promenader gillar jag för då kan man ju fota :D Men att äta mindre onyttigt… Gud, jag är en sån gottegris..

#4
Visst får du det
Det krävs en hel del men varför inte en i veckan som du skriver!!
Lycka till!

Mitt sedvanliga nyårslöfte är att, just det, inte ge fler nyårslöften under året. Det har jag lyckats hålla hittills. 
Sajtvärd för Foto
Sajtvärd för Fågelskådning

Ingen nyårslöfte för mig.
En löfte när jag behöver ha det.
Vänliga hälsningar Stephan