Bildstabilisering
Bild stabilisering är en av dom bättre förbättringar som gjorts.
Om du laddar ner bilder som är max 600x600 så komprimeras inte din bild för mycket.
Eddie
#1, 2 800x600 går bra att ladda upp utan komprimering.
mvh Martin
Mycket imponerande.
mvh Martin


Bjorsa. Är du säker på att du lever. Jag trodde likstelhet var det enda sättet att hålla still så länge.
Norrskenet. Det är en härlig bild. Jag gillar skuggan du har fått i bakgrunden.
Eddie

#8 Ja, ibland har man tur. Han skulle nog egentligen stå på det tejpade krysset, men som tur var så missade han det och skuggan blev bra. Jag satt på min stol 50 meter upp och kunde inte flytta mig speciellt mycket. Det är förresten från en konsert med p-floyd i Dalhalla i augusti. Delar av konserten gick på TV i fredags. Jag har fler bilder därifrån i mitt album

#8 Är de därför frugan blänger så på mig :-)Nu höll jag kamerna inte i brösthöjd utan hade stöd för armbågarna men de gäller att inte andas å inte tänka fast fick ju ta 4 st bilder men dom andra var inte skakiga men denna blev bäst btw det är en vattenavskiljare ifall någon funderar :-)
Fin bild norrskenet du kör väl oxå dimage z om jag inte missminner mig
mvh/bjorsa

#10 Helt rätt en gammal Z1 med trasig batterilucka och bara lite drygt 3 Mpixel, men det går att knäppa bilder med den med!
;-{))