
dagens bild 29nov
Underbar bild Bjorsa!
Härliga färger, finns inte mycket negativt, det enda jag skulle finna lite irriterande är ramen kring bilden, kanske denna borde vara i annan färg eller skippas helt :)? Det ser ut som om bilden är klippt i svart när man först lägger ett öga på den.
Hälsningar
Daniel

Tack Lillfran,
Dagens bild är ju till för att man skall kunna lägga ut bilder utan att behöva tänka på bildkritik just för att de skall bli enkelt att lägga ut så att man slipper fundera så mkt om nu inte jag fattat fel från början .
Och att de ser ut som den är klippt i svart kanske är de så den skall se ut :-)
mvh/bjorsa
hahaha.. Jo det är klart.
Men den bilden var lite för bra för att bara vara dagens bild :)
Brukar då bli att man vill ha den ännu bättre, någon typisk drivkraft 
Hälsningar
Daniel
Jättefin bild, den ser lite läskig ut!
Och det är klart att man ska få lägga ut bilder utan att vara rädd för att få dålig kritik men ofta lär man sig ju massor på kritik så det är väl bara något bra?
/Emma

#3 Jovisst man vill ju alltid sträva mot att få till de bättre och jag tackar för bildkritiken å tar den till mig har alltid lite svårt med ramar å då inte bara dom digitala har massor som skall ramas in men kommer inte för mig :-)
#4Jo man lär sig av kritik och de var inte de jag tänkte på utan att just den här "dagens bild" strängen kom ju till för att man just skulle bara kunna lägga in sin bild utan att behöva bemöta kritik men som sagt jag kan ju ha missuppfattat hela upplägget hmm varför är de så svårt att skriva så att man inte låter som någon gammal sur gubbe
vill starkt betona denna 
mvh/bjorsa
#5 Jag uppfattar dig inte som en sur gammal gubbe, lovar! 
#5
Tror ingen uppfattar dig som en gammal sur gubbe, det kanske blir så i ditt huvud när du skriver detta.. att "ohohoh sluta klaga på mina bilder".
Men kritiken är viktig, men som du säger det är bara "dagens bild".
Med vänliga hälsningar 
Daniel




#9 Haha! Den såg lite… lite… ja. =)
Fin! ;)

#10 Kul att hon fick dig att skratta!, men jag anser att äldre människor är vackra och inget att skratta åt!!

#9 Vackert porträtt av tanten hon ser ut att ha haft de jobbigt och fortfarande har jobbigt men man skall ju aldrig döma något utifrån skalet kanske hon är den som vet vad lycka är !
Här har de varit en fin höstdag vädermässigt i alla fall och de blev en fin solnedgång som först färgade himlen röd sedan guldfärgad så min prognos är att vi kommer få vackert väder åtminstonde på förmiddagen .
mvh/bjorsa

#9 fin!

#0, häftigt, bjorsa!
Robert