
Bra eller dålig?
Hej Jessica, bra vinkel, men här saknar jag definitif örat.
Fin katt!
Ciao
Cornelia
Snygg!! ;) Jag skulle personligen vilja ha en annan bakgrund, men det är bara min tanke.. :)
Bra bild ! lite störande bakgrund
Kjell

Tack för svar!
Som de andra säger, är bakgrunden irriterande. Filten är nog det som mest förstör bilden ur minna ögon. Den får aldeles för mycket fokus längst ned åt vänster på bilden.
Jag skulle gärna villja se lite mer utav morrhåren på katten. Ljuset i ögonen kan jag inte riktigt bestämma mig för om jag ska gilla eller inte. Reflektionerna likaså.
Öronen tycker jag inte att jag saknar. Det bästa i din bild är de naturliga färgerna, men kanske kunde de sänkas med några små värden i mättnad. :-)
Vänliga hälsningar
- Jim Johansson

Bra bild på katten, ibland behöver man inte ha hela katten eller studio backgrund för att den slut resultaten blir bra, en av dom bättre katt bilder jag sett här inne.

Gillar skärpan på ögat och att den blickar framåt snyggt gjort
mvh/bjorsa

#0, skärpan är kanon, du kunde ha flyttat på dig lite så det ljusa i bakgrunden hamnar i höjd med kattens högra öga. Ljusa partier drar till sig ögats uppmärksamhet och som din vita bakgrund blir då viktig i placeringen.
Hälsningar
Robert