Vår

En helt okej bild. Fast det finns lite grejer du kan tänka på
Det ser ut som du tagit bilden ganska rakt underifrån. Vilket gör att bilden blir tagen på skuggsidan. Det blir lite mörkt och tråkigt. Det kan vara bra om man får lite sidoljus på blommorna så att ljuset spelar bland kvistar och blomblad. Bilden blir då lite mera spännande att titta på, lite mera ögon godis helt enkelt.
Sedan har du valt en liten ovanlig komposition och låta grenen gå in från ovansidan samt att du är mest öppna ytor i underkant av bilden. Detta kan ge en känsla av att hela bilden är upponed vilket kanske inte är direkt "fel" men det skapar en lite konstig känsla.
Du har annars ett fint motiv samt att du har lyckats att få en suddig och ej störande bakgrund. Det gillar jag.
Välkommen hit hoppas du får mycket utbyte av vårt tyckande och alla tipps här på Foto iFokus. Hoppas jag inte skrämmer dig med all text. 

Jag tycker bilden är fin, gillar det lite ovanliga perspektivet. Men det hade blivit mer liv i bilden om du hade fått med lite av solen på blommorna.