Foto iFokus

Foto

Etikettkritik-medel
Läst 635 ggr
jillysilly
0

Trollslända - kritik

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Bilden är tagen med en Nikon D40. Jag hittade Trollsländan på en planka i skogen. Den måste ha vart skadad eller väldigt orädd som lät mig komma så nära. Vad tycker ni?

Kattapult
0
#1

Riktigt bra bild! Älskar färgerna.

jillysilly
0
#2

Tack så mycket! Det värmde verkligen! Jag vet inte om den är lite konstigt beskuren.. eller om det inte gör något. Kanske är jag bara för självkritisk.

lovlin
0
#3

ja det var en mäktig bild :) hur har du beskurit den då? tyvärr så saknas ju vingen, men den antar jag att du inte tagit bort med flit?

Ylva-Li
0
#4

Verkligen jätteläcker bild! Härligt att se den på så pass nära håll. Den smälter nästan samman med bordet.
Saknar lite av vingen, men i det hela stora är det en mycket bra bild tycker jag!

//Ylva-Li 

 || Studio Li (foto) ||

Kattapult
0
#5

Jag tycker faktiskt inte att det gör något att vingen är avkapad. Min blick dras bara till ögonen :)

Transponder
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#6

Ja, fina färger i fotot. Slogs av små likheter (plankan och så) på ett av mina foton taget i slutet på september Glad

Men jag kämpar ju på en med min kompakt Canon S5IS fortfarande, hehe.

[Fibbe]
0
#7

Gillar verkligen bilden! Älskar mycket konstraster!

Jag skulle nog beskära lite hårdare på höger sida för att få bord huvudet lite från mitten.

//Felix

squidan
0
#8

Riktigt häftig bild! Älskar plankas mönster tillsammans med trollsländands