
Ödla
Limmade du fast den!?….den måste ju ha varit paralyserad av vårvärmen!!…det går ju inte att ta kort på de hyperskygga och snabba små varelserna och inte går det hålla dem i svansen heller…;)eller?;)……..med andra ord..- du har ju lyckats med det omöjliga..:)grattis!! gräset över den var ju lite synd men vad gör det..:)

Har provat många gånger att fota en ödla, men som sagt. Dom är snabba som blixten. Kul bild.



#7 tack jag är bara nöjd jag har knappt sett dessa små racketer tidigare och på mindre än 5 minuter fick jag se två av dessa och att jag sedan hade kammeran redo är änu mer tur än vad jag brukar ha :)))))
//Anders

#11 det var många häftiga ödlor du visar upp,går det inte att typ..lägga sig på magen med ett fint bete framför och hoppas på att de är hungriga nog att komma nära inpå…:)
Det heter ju ..att ha tålamod är en dygd och att väntar man på något gått kan man inte vänta för länge..hehe!!

#Bosse härliga bilder på ödlor, gillade den röda samt den som tittade över muren :)
