Nybörjarbilder - Kritik?

Sorry, men det första jag ser är en gigantisk logga.
… fast fyran (magen) var väldigt fin.
gigantisk logga?

Ja, gigantiskt logga. Jag vet inte varför många här smackar in en logga som förstör bilden. Är det för att du är rädd att någon ska använda bilden utan din vetskap, eller är det i reklamsyfte? Varför?
Jag har varit med om en hel del bildstölder av mina bilder så de är därför..

Bildstölder, verkligen? Vem då?
Loggan är hur enkel som helst att ta bort för den som mot förmodan vill stjäla en lågupplöst bild.
På en hemsida som heter stallet.se.. men har du några andra tips på hur jag kan skriva loggan på då? :/

Mitt enda tips är att inte ha en logga alls.
Fast det är klart, har man tagit en helt unik bild som har ett publikt och kommersiellt intresse bör man skydda den med en stor logga över hela bilden. Fast i så fall är det nog bättre att låta bli att publicera en sådan bild här.
Det kan finnas tjuvar här också ;) Men jaja.. då lägger jag upp bilder här UTAN logga!

#12 Du gör hur du vill naturligtvis. Vad jag menar är om man verkligen vill skydda bilden måste man göra mer än att ha en stor logga i hörnet. Jag tycker bara att loggor förstör intrycket av en bild.
P.S Än en gång, den sv/v bilden på magen var jättefin!
Tack .. ska fixa loggan lite :D
#0: Läckert med svanen.
Vänliga hälsningar
Niklas