# Natur foton - vatten
Author: LindaKarlstrom

Vi åkte ut med husvagnen till Trollforsarna i helgen, och vatten+fin himmel kan inte bli annat än fint =) Konstruktiv kritik uppskattas! Brukar inte fota naturen så mycket, så jag lär mig ännu.

Bild 1. Malmesjaur.

## Comment 1
Author: LindaKarlstrom

Bild 2. Malmesjaur igen.

## Comment 2
Author: LindaKarlstrom

Bild 3. Trollselet.

## Comment 3
Author: Lininaa

Jag tycker bäst om bild 1 . Vet inte rikigt varför , men den tilltalar mig mest och du har med mera på den bilden eftersom att dom andra bilderna är tagna på andra hållet . Jätte härligt ljus och fin skärpa , stenarna ute i vattnet tycker jag gör jätte mycket . Utan dom skulle den kanske bli lite tom .

## Comment 4
Author: LindaKarlstrom

#3. Tack så mycket :) Jo jag tycker dom ger lite djup på bilden.

## Comment 5
Author: Adobe

Oj vilka fina bilder du tagit !

1 och 2 är mycket bra.

Bertil

## Comment 6
Author: Norrskenet

Stilla och harmoniska bilder gör sig oftast bättre i liggande format. Dock om man har något väldigt intressant i förgrunden och har en kort brännvidd så kan ett stående format bli bättre

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Ettan är den bästa. Bra ljus och komposition.

Eddie

## Comment 8
Author: nattsyrran

Jättefina bilder, gillar första bilden bäst. Man kan nästan känna lugnet och tystheten bara av att titta på fotot. :)

## Comment 9
Author: LindaKarlstrom

Tack så mycket för alla komenterer!  
  
#6. Ska tänka på det i framtiden :)

## Comment 10
Author: KajsaM

#2 Är enormt vacker!
