# Kattfoto
Author: dragonstar

Jag vill gäran ha kritik håller på att föröka lära mig min nya kamera.

## Comment 1
Author: Anaii

Tycker katten ser livlös, typ uppstoppad ut. Vet inte riktigt om det har med motivet eller din fototeknik att göra dock. Det ha jag inte erfarenhet att bedömma.

## Comment 2
Author: Sarah!

Till nästa gång så måste komma ihåg att du skriva i rubliken om du vill ha lätt kritik (L) medel (M) eller hård (H) kritik :)

Gillar ögat på bilden :)

## Comment 3
Author: Ylva-Li

Mysig katt! Cornish? (svårt att se när det är så inzoomat)   
Just den här bilden hade nog vunnit mer på att verkligen ta halva ansiktet och inte 2/3. Men med mer av huvudet. Nu känns det lite väl avskalat och tyvärr lite opersonligt.  
Jobba på! :D

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Jag skulle antingen vilja ha mer fokus och liv vid ögat på katten, så man får något att fästa blicken på eller också få med mer av katten och förhoppningsvis få mer liv i bilden då. Men du har en jättesöt katt i alla fall :)

## Comment 5
Author: dragonstar

Det är en cornish dam och hon låg och sov så inteså lycklig över att jag störde med kameran. Ska göra ett nytt försök att få med ett piggare öga.
