# Kritik (M)
Author: [Borttaget]

Tog ett par bilder på Gustavsberg, och blev faktiskt nöjd med ett par. ![Glad](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Jaha den andra vill inte laddas upp, får pröva igen imorrn. :/

## Comment 2
Author: [Borttaget]

.

## Comment 3
Author: ru4real

Den andra bilden, den m blomman på var snygg. Kanske ngt för ljus för min smak.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Är den bättre såhär? :>

## Comment 5
Author: Monarchy

näh

## Comment 6
Author: [Borttaget]

#5 Och... Varför? Det är ju konstruktiv kritik jag är ute efter...

## Comment 7
Author: KickanW

**#5:** Otroligt onödig kommentar!

## Comment 8
Author: ru4real

#4 Jag tycker det blev lite mer stuns i den, mer tryck. Fin.

Den första är lite intetsägande, suddig förgrund och bakgrund. Det hade kanske varit bättre med att inte ta med den där kanten i förgrunden. Den tillför inte bilden ngt tycker jag.

## Comment 9
Author: AmandaChristina

Jag gillade #2 supermycket! bra färger och allmänt skön att titta på, **en bra bild enligt mig** ![Glad](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 10
Author: Tregly

Den första bilden är bra, men som någon tidigare nämnt lite intetsägande. Att det närmsta objektet i bilden är suddigt stör lite. Men jag gillar ljuset i bilden. ;)

Andra bilden gillar jag mer. Men den är lite kontrastlös. i #4 blev det dock lite för mycket kontrast. Men jag gillar kompositionen och fint motiv. Jag tycker du ska vara nöjd med bilden! :)

## Comment 11
Author: [Borttaget]

#5 Tack så mycket. Har en annan version av bild 1 men är inte säker på om jag får lägga upp den i samma tråd? Där är räset skarpare och berget är med mycket mindre.

#9 Tack så jättemycket!

#10 Tack!
