# Fototavla
Author: [Borttaget]

Finns det någonstans där man kan få ett foto på tavla? Inte i en ram utan på en duk. Vill gärna ha något kort på min hund. Vill gärna ha ganska stort,

Och här får man väl bäst hjälp. :)

## Comment 1
Author: Ylva-Li

crimson.se printar t.ex ut på canvas. Något billigare är fujidirekt.se på canvas.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1 Tack för tipsen!

Har en till fråga ang. tavlorna.

Hur skulle dte se ut om man hade tre små mindre bilder, en bild på hundens nos, en på hundens tass och en på hundens öga, och under en stor bild på nästan hela hunden?

## Comment 3
Author: Ylva-Li

Svårt att säga på rak arm. Det kan bli jättecoolt, det kan bli heltknäppt. Testa i ett bildredigeringsprogram. Klipp ut de delarna och testa dig fram.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#3 Det skulle vara tre olika bilde,r alltså som jag tagit för sig, en på nosen osv.

## Comment 5
Author: MonisN

Jag skulle valt bort den stora bilden och bara göra ett triptyk som det heter när det är tre bilder som hör ihop. Antingen kan du sätta dom i rad bredvid varandra med ett mellan rum mellan varje bild, eller så sätter du dom på höjden. Jag har själv gjort sådana tavlor, och det blir snyggt! Tänk på att redigera och spara dom i högsta kvalitet om du vill göra en större tavla.

## Comment 6
Author: leemland

här har du något: [http://www.canvaspicasso.se/?gclid=COzHo8vDoK8CFWRYmAodLTyNbw](http://www.canvaspicasso.se/?gclid=COzHo8vDoK8CFWRYmAodLTyNbw)

den kom upp när jag skulle läsa ditt inlägg:P Jag har absolut ingen aning vad det är för företag eller så:P

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Hade tänkt mig ungefär så här, men ska hitta bättre bild för tass.

Alltså inte en bild uppdelad i tre. :P

Annars vet jag liksom inte vilka bilder jag ska välja... Vill att någom kommer hit och pekar ut vilka bilder åt mig!

## Comment 8
Author: ru4real

Det är väl alltid problemet? Att kritiskt granska sina egna bilder. Jättesvårt.
