# Kritik, två olika bilder.
Author: Arkan

Jag skulle vilja ha kritik på två helt olika bilder, men jag kände att det var onödigt att starta upp två trådar så jag samlar dessa i en!  
Ni får lov att ge vilken kritik ni vill, på vilken nivå ni vill.

  
Denna första bild är tagen i Wisby Sankta Maria och föreställer Bibeln

## Comment 1
Author: Arkan

Bild nummer #2

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Bild 1 kände jag bara wow så fort jag såg den. Snygg.

## Comment 3
Author: uffelarsen

Puh! Sk.tsnygga båda två,  finns inte så mycket mer att säga![Glad](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 4
Author: MissInAction

Bild 1 ger mig känslan av att befinna mig i ett kyrkorum - vilket jag älskar. Är inte troende men jag gillar miljöerna, mystiken och energierna som finns. Bilden skickar mig direkt dit och ger en varm känsla ![Glad](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")  
  
Bild 2 är helt fantastisk tycker jag - någon skuller säkert säga att snön är för blå men jag tycker att det är det som gör bilden så vacker, färgerna går så bra ihop. Känslan den ger mig är lugn, öde. Vet inte om det var meningen men så är det för mig ![Flört](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")
