# Fruktkarameller (M)
Author: MissInAction

Jag körde ner kameran i en glasburk med klassiska fruktkarameller. Vad säger ni? Om fotot alltså, inte karamellerna ![Glad](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Wand

Tycker att bilden är väldigt mörk och saknar "glöd". Sedan är det ju en rätt tråkig bild, tycker att det här är ett typiskt sådant motiv som precis vem som helst kan fota. Ser inget fotografiskt i det helt enkelt.   
  
Karamellerna däremot är ju riktigt mumsiga, vill också ha dem. ![Rynkar på näsan](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Jag tycker att bilden är fin. Ser inbjudande ut att jag vill äta upp allt. ![Skrattande](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 3
Author: MissInAction

#1  
Nej det har du ju rätt i. Inget mästerverk direkt ![Flört](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Men det är väl fotografen som gör fotot, eller hur? Så jag tänkte att det måste finnas sätt att göra en sån bild spännande! Tipsa gärna.

## Comment 4
Author: Wand

Nja, har ingen aning, då jag själv fotar liknande saker så blir det oftast lika tråkigt som jag tycker att det är i överlag, hahaha. ![Rynkar på näsan](http://foto.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan") Men att ljusa upp den och göra varje färg skarpare skulle nog göra mycket, då i efterhand alltså!
