# Det är inte glamoröst att vara fotograf.
Author: MartinO

Något jag beskrivit i min [blogg](http://skandinaviskbild.wordpress.com/2009/12/20/magstarkt/). Med tanke på det blir det sparrissoppa i kväll.

## Comment 1
Author: Geronim0

HAHAHAAHAA.... kan föreställa mig hur du kände när Pizzorna kom upp på skärmen!

Dagens skratt bjöd du dock frikostigt på, det tackar jag för. ![Skrattande](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 2
Author: MonisN

Synd att du förätit dig på goda pizzor![Tungan ute](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute") Ungefär så kände jag mig för många år sedan efter att i 4 år ätit pepparkakor på jobbet varje dag. Det var nämligen det enda fikabrödet chefen bjöd på till vardags. Nu kan jag äta dom till jul igen! Så hav tröst, pizzans tid kommer tillbaka![Flört](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 3
Author: Gnidde

För mycket och för litet skämmar allt.![Glad](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")
