# Telefonsupport på Foto.iFokus!
Author: Robert

För våra medlemmar på Foto.iFokus har vi dragit ingång en "24-hours" telefonsupport.

Stöter du på ett problem ute på fältet när du är ute och fograferar ringer du bara till supporten på Foto.iFokus. Supporten ligger inte längre ifrån dig än sträckan till din mobiltelefon. Slå bara telefonnumret till supporten och en fet kille tar emot just ditt samtal.

Enklare och bekvämare kan det knappast bli. Ring om du har problem med din kamerautrustning, vill ha hjälp med exponeringen eller nya uppslag om motiv.

Foto.iFokus ger dig mer, anslut dig redan idag till medlemskapet och du får telefonsupporten utan extra kostnad.

Redaktionen på Foto.iFokus!

## Comment 1
Author: johan

Ojojoj.. Det låter farligt när du om en månad har 1000 medlemmar.. :) Hur får man numret om man redan är medlem?

## Comment 2
Author: Robert

...vi tar straxt emot ditt samtal och ditt samtal är placerad i turordning....

## Comment 3
Author: mihe

Ja ja ...bara vi slipper hissmusiken ![Skrikandes](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-yell.gif)

## Comment 4
Author: Tom

Underbart! Du är bäst Robban!  =)

  Tom

## Comment 5
Author: Pia

Du offrar dig verkligen för din sajt \*imponerande\*...;)

## Comment 6
Author: Robert

Under natten brakade växeln ihop.

Vi på Foto.iFokus har därför valt att börja i rätt ände och kommer att nu framöver satsa på nya artiklar om grunderna i fotografering. Förhoppningsvis ska det leda till att belastningen på supporten inte blir så stor, och vi kan snart komma igång med verksamheten igen.

Bästa hälsningar

Robert

## Comment 7
Author: Pia

:)

## Comment 8
Author: Staffan

Är detta det mest ironiska inlägget som postats på iFokus eller menar du allvar? :)

Artiklar om grunderna i fotografering tror jag vore kanon!

// staffan

## Comment 9
Author: tessa

När jag först läste tråden, funderade jag först på om det redan är första april.. ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif) men icke.  

Mvh Tessan

## Comment 10
Author: Niklas

#0: Jag tycker att det ser ut som taget från en lokalradiostudio. Det ser för mysigt ut för en telefoniservice. :-)

Vänliga hälsningar

Niklas

## Comment 11
Author: Staffan

#10

Instämmer!

Proffsigt foto dessutom tycker jag!

// staffan

## Comment 12
Author: Robert

...men får man inte skoja lite ;). Jag tänkte att det skulle bli för tråkigt med, "kolla mitt nya headset från Clas Ohlson". Lite såpopera här på Foto.iFokus tänkte jag kunde vara ett kul inslag.

Min kamera monterade jag på ett stativ, rikta den mot datorn och där jag hade tänkt sitta. Fokusera på bordskanten, satte kameran på självutlösare och sedan var det bara att posera. Det blev 10 bilder innan jag fick till den rätta.

Hälsningar

Robert

## Comment 13
Author: Faxlin

\*Asg\* Du är för rolig du. \*fniss\*

## Comment 14
Author: Robert

Det ska ju vara roligt att fotografera, Åsa!

Robert

## Comment 15
Author: sandmark

![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif) Du ser ut som en sport-kommentator

## Comment 16
Author: Faxlin

Haha, ja och med dig som sajtvärd här blir det onekligen bara roligare och roligare. Har nog blivit lite smittad för i dag satt jag och pratade med en tjej på msn som är riktigt duktig på att fotografera. Vi utbytte fotografier och jag kunde till och med komma med kritik på vissa av hennes. Och avslutningsvis skickade jag in henne hit. hihi

## Comment 17
Author: Robert

#16, det lät kul, hon är välkommen!

Robert

## Comment 18
Author: Robert

Om det är någon som vill komma i kontakt med mig så går det att nå mig telefonledes, e-post och meddelandefunktionen här på Foto.iFokus.

Alla mina kontaktuppgifter finns här. Som du ser så går det att ringa mig lokalt i Sverige, som att ringa inom eller till Stockholm.

[\---> Mina kontaktuppgifter!](../Members/Personal.aspx?Login=Robert "http://foto.ifokus.se/Members/Personal.aspx?Login=Robert")

Nu är jag ingen expert, men vi kanske kan komma fram till en lösning tillsammans.

Hälsningar

Robert

## Comment 19
Author: Robert

Jag hittade den här tråden, kanske det roar någon :)

Robert
