# Fotomässa: Elmia
Author: Isak

Är det någon eller några härifrån som ska på fotomässan på Elmia nu i vår ?

Vänliga hälsningar

Alexander Isaksson

## Comment 1
Author: Anna

När är den? Var finns information om den? Är intresserad! :)

MVH

Anna Attlid

## Comment 2
Author: Martin

Slutet av Mars, Elmiamässan i Jönköping.

Till [Elmia](http://www.elmia.se/ "http://www.elmia.se")'s huvudsida (där man under program kan se alla mässor de har), till [Foto & Video 2007](http://www.elmia.se/foto/ "http://www.elmia.se/foto/").

## Comment 3
Author: Anna

Okej tack!

Inte säker på om jag har tid att åka på fotomässan men ska garanterat dit när det är Elmia Häst, 25-26 augusti.

MVH

Anna Attlid

## Comment 4
Author: Isak

Ingen ? Jag har redan tagit ledig för att åka på fredagen.=) Sen blir det nog en sväng dit på lördagen också kan jag tänka mig.

Vänliga hälsningar 

Alexander Isaksson

## Comment 5
Author: Martin

#0 Är intresserad, men planerar inte så långt i förväg :o)

## Comment 6
Author: emmaa

Det är ju ett tag kvar. Och dessutom lite långt att åka...

## Comment 7
Author: Madde

jag ska verkligen åka dit. Funderar på och åka dit på fredagen och ta ledigt från jobbet. Sen ta en tripp vidare till göteborg och hälsa på mina vänner. =)

## Comment 8
Author: sensa

Jag bor fem minuters promenad från Elmia, så det blir säkert ett besök!!!!![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

## Comment 9
Author: moderskeppet

Jag tänkte nog ha en monter där. Och någon lektion. Ni får gärna komma och hälsa på.

## Comment 10
Author: Isak

Mattias, ska du ha en egen monter på mässan?

## Comment 11
Author: moderskeppet

Jag tror det. Gudarna ska veta att de inte är gratis men jag tror det är värt det.

Har varit i Kamera & Bilds monter på två mässor nu. Det har varit trevligt men jag har hamnat lite i skymundan och vill att folk inte ska behöva gissa sig till vem jag är.

Plus att jag har ju DVD:er att visa upp och en distanskurs i Photoshop att marknadsföra.

## Comment 12
Author: Rosenhill

Jag ska nog dit och sen till kompisar i Linköping

mvh cecilia

## Comment 13
Author: Robert

#11, jag kan intyga att det är svindyrt med monterutrymme. Det blir nog ett uppskattat inslag om du ställer ut och förhoppningsvis ökar det din försäljning. Du verkar ha bra kontakt med Adobe, kan inte de vara en sponsor, för du använder trots allt deras produkt och marknadsför den inderekt.

Hälsningar

Robert
