# Kritik- ros
Author: liiinas

Hejhej! Jag är inte sådär jätteinsatt i alla efekter på olika kameror och tar inte jättabra kort. Men va tusan, det är kul så skit samma!  
Jag älskar att ta kort, speciellt på blommor och djur!

Skulle vilja ha både positiv och negativ kritik på denna rosen! Tacksam för svar ![Oskyldig](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig") //Linnea

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=d531e635-bc39-4c85-8aed-85fc64d41afa)

## Comment 1
Author: pellepiano

Det var en jättefin ros , och tjusigt med vattendropparna. Däremot är den överexponerad, dvs lite för ljus, speciellt på det gröna bladet där delar är helt utfrätta.

## Comment 2
Author: Hamzter95

Oj vad fin ros bilden är underbar =)

## Comment 3
Author: Nusse123

I ett annat ljus (helst dagsljus, då blixten oftast stänger av sig självt där det är lagom ljust...) hade du kunnat fota utan blixt och fått en superfin bild![Skrattande](http://foto.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: HannaSjoberg

Underbar ros du hittat! Och bilden också jättefin, bara lite för ljus som sagt :) men det går nog att redigera till ganska bra.

## Comment 5
Author: Zoniex

Tycker att det blev lite för mycket ljus. Det ser lite onaturligt ut!

Men annars väldigt fin ros! :)
