# Dagens bildskörd
Author: Eve

Här har vi fem bilder som jag har tagit idag.. Vad tycker ni om dem? Ge jäättegärna konstruktiv kritik.

## Comment 1
Author: Eve

dropp

## Comment 2
Author: Eve

mer dropp

## Comment 3
Author: Eve

Lykkas öga

## Comment 4
Author: Eve

och hennes öga i en annan vinkel

## Comment 5
Author: Eve

ingen som har något att säga? :(

## Comment 6
Author: emmaa

#3 var lite mer originell än #4 som känns lite som att vem som helst kunde ha tagit den. Gillar också det korta skärpedjupet i #3, fina färger i båda bilderna!

Dropparna var snygga men #2 tycker jag du har lyckats bäst med då du har fått dropparna skarpa till skillnad från #1.

#0 tycker jag känns lite tråkig, förlåt, men vi vill ju se lite mer av dig också! Dessutom har du skurit av blixten mitt i vilket ser lite konstigt ut. Du kunde ha fällt ner den eftersom du ändå inte använde den.

/Emma

## Comment 7
Author: Eve

Håller med fullt ut.. Den första bilden, på  min kompis när han håller en kamera, tycker jag om för att fokus ligger på objektivet och inte på honom.. Annars håller jag med dig :) Tack

## Comment 8
Author: emmaa

#7 Trodde du hade tagit den i en spegel!

## Comment 9
Author: Eve

Nejnej, det är min kompis som håller i en likadan kamera jag jag själv..

## Comment 10
Author: Martin

Gillar liksom emmaa den ovanliga bilden på ögat rakt framifrån, och delar också uppfattningen om att den skarpare droppen är den bättre droppen.

Kul med mycket bilder de senaste dagarna, jag är nu mycket laddad för helgen då tanken är att det skall ut och fotograferas - mycket! :o)

## Comment 11
Author: jojjehanna

Jag håller med emmaa #6 helt och fullt, Hann nog tänka nästan exakt samma kommentarer innan jag läste hennes.
