# Dagens bild 19/10
Author: berra

Efter en rundvandring vid Slättadamm i Göteborg träffade jag på Herr och fru Anka.Näpet par.

## Comment 1
Author: Rosenhill

Klara och fina färger

jag har ingen dagens

## Comment 2
Author: CarlS

Så oootroligt klar bild! ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

Hur bär du dig åt berra? Canonfin bild!

//CarlS

## Comment 3
Author: Lukas

Trevlig bild och bra färg o skärpa

Mvh

Lukas

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Här kommer min.

Såg ut som om det var någon som låg och flöt inne i branddammen, men det visade sig vara en docka.

## Comment 5
Author: berra

#1,#2,#3,Tack för all ros.Hur bär jag mig åt!?Vet inte riktigt,jag zoomar in och trycker av...voila!

Bara för det så kommer "Kalle" här.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Vilka fina bilder Berra. Undrar vad jag skall sätta som dagens bild??? Det får bli en humla som är tagen för några dgr sedan.

## Comment 7
Author: Hennum

Får jag bara komma med en dum kommentar... de e inte ankor. de e gräsänder :P kan inte hjälpa de. stör mej alltid när folk säjer fel på dom. Men otroligt fina bilder iaf! färgerna är fantastiska.

Jag tar med en bild ja tog imorse påväg till bussen. Det var jättedimmigt. 15 minuter senare när ja va inne i stan så var solen uppe och den var jätteröd. Men då åkte ja buss så jag kunde inte få nån bra bild. :(

## Comment 8
Author: Hennum

Måste bara få ha med en bild till... fotade lite rosor idag... Den kanske är lite suddig...

## Comment 9
Author: Mandrakonian

Alla har så jätte bra bilder idag , här kommer mitt dystra bidrag från dagens mindre roliga väder. Var är SOLEN???!!!!!!!!!!!!!!

## Comment 10
Author: Robert

#0, berra väldigt skarpa färger, bra ankbild!

Robert

## Comment 11
Author: berra

Tack Robert.Jag  har avänt levels i PS en aning.

## Comment 12
Author: Anette

#0 Verkligen otroligt fin bild!!

Bidrar med en höstbild från hästhagen

## Comment 13
Author: emmaa

Mandrakonian HÄFTIGT! Är det regnet som öser ner?

/Emma

## Comment 14
Author: Mandrakonian

#13 nja det är det inte :-), jag har lärt mig olika foto tekniker plus att jag har läst en 3 eller 4 böcker om photoshop samt corel paint som jag har använt i bilderna , Jag skakade bara på kameran där efter den effekt, sen är det bara att sätta igång i dom program och börja mixa och trixa.
