# Första kritiken
Author: Cerrolyn

Jag må vara nybörjare så ni får gärna använda er av ett "lätt förstårligt" språk. Men jag tål kritik.

Jag har en bild här som jag är riktigt nöjd med. Men jag kan ge mig den på att det finns något som jag hade kunnat göra bättre.

## Comment 1
Author: linaphoto

jag kan känna att bakgrunden tar för stor plats och att objektet inte riktigt når fram... med en renare bakgrund hade den "poppat" mer..

## Comment 2
Author: Cerrolyn

Så att jag skulle ha haft någon papp bakom då istället för busken?

Hmmm tål att tänkas på.

## Comment 3
Author: Martin

Håller lite med #1 men tycker ändå det är en ganska intressant bild. Det är ganska liten kontrast mellan huvudmotivet och bakgrunden, men känner ändå att det är en intressant bild. Tycker nästan att grenarna i bakgrunden bildar en rund ram runt huvudmotivet. Jag hade i PS försökt framhäva huvudmotivet lite med enklare bildbehandling. Lycka till och ser fram mot fler bilder!

## Comment 4
Author: Cerrolyn

#3

Tackar, ska "leka" lite till med den så får vi se...
