# Beskärningshjälp
Author: Jojaton

Funderar på att skicka in denna bild till en tävling, där temat är sommar. Men som den är nu tycker jag att den är på tok för luftig, men vet inte riktigt hur jag ska beskära den. Någon som kan ge förslag?

_Kopiera gärna och beskär så som du tycker, men använd inte bilden till något annat! Ursäkta kvaliten, orkade inte förminska. Hoppas jag lagt tråden rätt, annars - flytta den! ;)_

## Comment 1
Author: Inkanyezi

Jag tycker att den har för mycket förgrund, och det känns som om den lutar lite åt höger; vrider man lite mindre än en grad åt vänster och klipper bort en stor del av förgrunden tycker jag att den känns bättre, kanske kan man koncentrera den lite med beskärning från sidorna också, men jag tycker att den gör sig bättre när det är mycket luft till höger och vänster.

Lycka till!

## Comment 2
Author: Banio

Ett litet förslag, annars som ovan.

Lycka till från mig också
