# Två favoriter från igår..
Author: Buuc

Var ute och fotade igår, fick en del bra bilder. Dock fick jag två stycken favoriter som jag blev förälskad i.. Vill ha medel kritik på dom. Har redigerat dom lite.

Bild 1: Gjorde det till svartvitt. Höjde kontrasten och gjorde en aning mörkare. tycker mkt om den.. (har såklart 'suddat' bort registreringen)

## Comment 1
Author: Buuc

Bild 2: Gjorde den lite mörkare och gav den en rödgulaktig färg..

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1 Min favorit, dock hade jag gärna sett skärpa på kedjorna. =) Fick mig att tänka på en massa saker (positivt!)

## Comment 3
Author: Buuc

Okej, tack.. :) Ja, jag såg att det blev konstig skärpa på den bilden. ;) Ja, den väcker gamla minnen! ;D

## Comment 4
Author: Sara87

#1 Det där känns som en minnesbild verkligen. Den väcker roliga minnen från när man va liten å spenderade mkt tid i lekparken samtidigt som den känns lite sorgsen när den är i sepia, men om den inte va i sepia så skulle den inte alls framkalla samma känslor. Bra jobbat!

## Comment 5
Author: Buuc

#4 Tack! Det var just det jag ville framföra! Minnen och en nypa sorg.

Jag har varit bortrest i en månad och skulle gärna vilja ha mer kritik, så jag ger tråden en liten putt.

## Comment 6
Author: Sara87

puttar lite åt dej :)
