# Sommar
Author: netagirl

Tog en bild när vi satt en kväll och lyssnade på Carola som uppträdde i Västerås. Det var inte många betalande,för alla satt utanför och lyssnade.Jag ochså.![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)Tror att det var ca 190 båtar som hade kastat ankare i Mälaren för att lyssna.

## Comment 1
Author: Robert

Fint med inramningen. Det syns inte i bild att det är så många båtar som du beskriver, kanske du skulle ha kommit närmare strandkanten?

Tack för ditt bidrag!

Robert

## Comment 2
Author: netagirl

jag tyckte det blev så mycket vatten i bilden  om jag skulle ha fotat alla båtar,men här är någar andra bilder.

## Comment 3
Author: netagirl

och den sista.

## Comment 4
Author: Martin

#3 Båtar och vattenskotrar är verkligen något som ser somrigt ut. Har själv precis kommit tillbaka från en veckas semester i huvudstaden och måste säga, att är det något jag blir väldigt avundsjuk på där uppe så är det närheten till skärgården, klippbad samt vatten. Nu bor jag själv i Malmö så närheten till vattnet har jag ju - men det är inte alls samma som skärgårdar eller de vatten som finns i och runt Sthlm (och många andra ställen).

Tycker att din bild på båtarna ger ett väldigt somrigt intryck!
