# Hjälp med beskärning!
Author: Eve

Hej! Fotade lite vatten idag.. men jag får inte till det bra med beskärningen.. Någon som har lust att hjälpa till lite? (: Kom med massor av tips och ideer ang. beskärning, vinklar, färger etc.. Vill ha bra bilder (:

Bilden blir ju bara oskarp när man lägger upp den här :/ Men det får ni ta.. Tycker att beskärningen är jättetråkig, och bilden tilltalar mig inte alls just nu.. hjälp?

## Comment 1
Author: Eve

\- raderad -

## Comment 2
Author: Eve

\- raderad -

## Comment 3
Author: Eve

\- raderad -

## Comment 4
Author: Moonstrike

mer luft till höger och lite mindre till vänster kanske? Den i mitten gillade jag bäst i färgerna..

## Comment 5
Author: cole

håller med föregående talare. den i mitten tycker jag också bäst om. med lite mer utrymme. kanske nån ram?

## Comment 6
Author: Yessica

Vad fiiint Eve! hur har du gjort?

## Comment 7
Author: Eve

Såhär kanske? Kan inte ha mer till höger för att glasskivan som glaset står på tar slut precis där :/

## Comment 8
Author: Eve

yessica - släppte en isbit i vattnet, så splashar det :P

## Comment 9
Author: Eve

putt

## Comment 10
Author: Yessica

Jahaa! Fiiiint i alla fall! =) Nu har jag köpt mig en ny kamera äntligen, fast bara en digitalkamera, en olympus µ 760. Har inte hunnit fota så mycket, och är ju bara trååååkväder.. =/

## Comment 11
Author: Lizzan

Vet inte riktigt hur du ska beskära den, men det var en superläcker bild :)

## Comment 12
Author: ElinH

#7 gillade den beskäringen bättre!

## Comment 13
Author: Eve

Lizzan - tack så mycket (:
