# Födelsedag, för några månader sedan
Author: Robert

Luminia fyllde år för några månader sedan men jag tyckte den här bilden säger en del om hennes kalas..eller?

Hälsningar

Robert

## Comment 1
Author: Robert

uppdukat

## Comment 2
Author: fotokrafs

Fina bilder, men varför måste folket vara precis bakom henne.. Jaja.. är det kalas så är det. ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 3
Author: Krissefoto

fina bilder robert! vilken skärpa och färg, använder du blixt eller är det naturligt ljus från ett fönster?

## Comment 4
Author: Robert

#2, det ser kanske lite konstigt ut med människor som sticker upp ut ur huvudet på min dotter men jag tyckte det gav lite mer drama i bilderna, trots allt så ser man att personerna i bakgrunden står en bit ifrån då de är suddiga, som man kan uppleva ett djup i bilderna.

#3, jag fotograferade utan blixt, det ser du dels på spegeln i bakgrunden som saknar reflex och på bild nr 2 där reflexen i ögonen saknas.

Hälsningar

Robert

## Comment 5
Author: Isak

Vore kul att få veta lite exif bakom bilderna. :)

Annars så tycker jag det är riktigt bra bilder i sitt rätta element.
