# Vad är du för fotograf?
Author: Niklas

Vilken beskrivning passar bäst in på dig som fotograf?

## Comment 1
Author: Martin

För nöjes skull :o)

## Comment 2
Author: Fotord

Andelen yrkesfotografer är skralt :-)

Någon gång har jag fotograferat på uppdrag och fått några hundra för det. Inte tillräckligt för att starta egen firma dock.

## Comment 3
Author: Queball

![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

Nope, just for fun.  
"If you think i do it for money,  
do it your self and i keep the funny."

Travesti på gammalt ordstäv?!?.

## Comment 4
Author: Mangafreak

Glad amatör... men jag skulle gärna bli bättre så att man kunde jobba med det vid sidan av... tvivlar på att det är lätt att livnära sig på fotografyrket, tyvärr. Annars hade jag gärna försökt komma så långt :)

## Comment 5
Author: RubHel

För nöjesskull, helt enkelt. =)

## Comment 6
Author: Niklas

Jag nöjesfotograferar också. Såna dagar som de vi har haft senaste veckan skulle jag gärna göra det hela dagarna.

Vänliga hälsningar

Niklas

## Comment 7
Author: Martin

Själv funderar jag på vad den orange:a tårtbiten är för något? Bara två val som är valde (och de blir bara ca 90%)...

## Comment 8
Author: Niklas

Orange är nog "Annat alternativ ...".

Vänliga hälsningar

Niklas

## Comment 9
Author: berra

För nöjes skull,men viket nöje!!

Säljer lite bilder då och då,men det blir inga stora pengar.

## Comment 10
Author: Pia

Jag valde annat alternativ för att det är en kombination av nöje och bilder jag använder mig av i försäljningssyfte. Inte alltid helt nöjesrelaterat, även om det alltid ÄR ett nöje att fota:)
